Monday, September 7, 2015

BRITI SUURSAATKOND KOOS PARTNERITEGA KÄIVITAS TÄNA RASPBERRY PI MINIARVUTITE PROJEKTI EESTI KOOLIDES


Täna, 7. septembril, sai ametliku avalöögi Raspberry Pi miniarvutite projekt Eestis kui Pelgulinna gümnaasiumis andsid
peaminister Taavi Rõivas ja Briti suursaadik Chris Holtby esimestele koolidele üle Raspberry Pi miniarvutite komplektid.
Lisaks tuli nii peaministril kui suursaadikul ka endal uuesti koolipinki istuda ning õpilaste juhendamisel Raspberry Pi-ga programmeerimisega algust teha.

Briti suursaatkonna algatust, Raspberry Pi projekti Eestis, mille käigus jõuab kooliaasta lõpuks Eesti koolidesse mitusada miniarvutit, finantseerivad Transferwise ning Raspberry Pi Sihtasutus.
Projekt kuulutati välja aasta alguses Briti välisminister Philip Hammondi visiidil, mil minister avas esimese Raspberry Pi klassiruumi Gustav Adolfi Gümnaasiumis.

Briti suursaadik Chris Holtby sõnas avatseremoonia järgselt: “Täna oli üks äärmiselt põnev ja oluline päev, oluline päev tehnoloogiale Eesti koolides.
Me oleme nüüdseks toonud Raspberry Pi 21 klassiruumi või huvikeskusesse üle Eesti ja toome veelgi enamatesse muutes nad Raspberry Pi keskusteks.
Paljud noored, ja ka mitte enam nii noored, tahavad õppida programmeerimist, kuid vahel pole vahendid ja ka oskused selleks kättesaadavad.
Selle projekti üheks eesmärgiks ongi aidata kaasa just nende lünkade täitmisel.“

„Tänane edukas projekti avalöök oli võimalik ainult tänu meie heade partnerite raskele tööle ja pühendumusele, partneritele nagu Raspberry Pi Sihtasutus, Transferwise ja Vaata Maailma.
Lisaks loomulikult ka tänu informaatika ja teiste valdkondade õpetajate pühendumusele ja tahtele. Ma olen neile kõigile siiralt tänulik ja väga uhke, et saame koostööd teha.
Mul oli ka suur au, et peaminister Taavi Rõivas sai täna meiega ühineda ja seadmed koolidele pidulikult üle anda. Et projektil oleks maksimaalne mõju ja jätkusuutlikkus, on väga oluline, et meil on valitsuse toetus , “ lisas suursaadik Holtby.

Alvar Lumberg, TransferWise’i arendusjuht selgitas, miks Transferwise end just selle projektiga sidus: „TransferWise’i eesmärk on muuta maailma paremaks paigaks. Üks võimalus selleks on julgustada lapsi ja noori avatult mõtlema - arvuti pole vaid müstiline kast, mis näitab pilti, vaid avatud süsteem, mida saab panna tegema, mida vaid tahad. Noortel on aukartust tehnoloogia vastu märksa vähem kui täiskasvanutel ja meie tahame neid veelgi julgustada.“  

Täna anti Vaata Maailma Sihtasutuse poolt valitud 18-le koolile üle Eesti nende esimesed Raspberry Pi miniarvutid, uuel aastal jõuavad miniarvutid ka teiste huvitud koolideni, kes Vaata Maailma kaudu kandideerivad. Lisaks on seadmed juba jõudnud ka Gustav Adolfi Gümnaasiumisse, Kohtla-Järve Virumaa Kolledžisse ja Pelgulinna Gümnaasiumisse.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.907422402627147.1073741899.163795700323158&type=3

Pildid, Petri Asperk

















No comments:

Post a Comment