Aitäh Taavi Kikas õpilastele ja õpetajatele 3D printerist rääkimisest ja tulevikku ennustamisest! Saime sütitava loengu ja sellele järgnenud toreda Sketchupi katsetamise osaks õpetajatega. Üritus lõppes ka pauguga - printer pooleks ei murdunud, aga vool käis küll ära terves koolis ja siiamaani otsitakse loomaiast taga neid tegelasi, kes kooli pimedaks lasid:)
Monday, September 28, 2015
Sunday, September 27, 2015
Nutitunni portaal
Petri Asperk avas nutitunni projekti portaali, kuhu hakkame koguma õpilaselt täiskasvanutele ja kaasõpilastele läbiviidava tahvelarvutitunni infot
http://nutitund.blogspot.com
http://nutitund.blogspot.com
Tuesday, September 15, 2015
Praktikant arvutiõpetuses
Pelgulinnas tegutseb esmaspäeviti ja teisipäeviti (15. september - 26. oktoober) arvutiklassis Tallinna Ülikooli magistrant Romil Rõbtsenko, kes õpetadb õpilastele, kuidas alustada veebiprojekti tegemise, vektorgraafikaga hakkamasaamisega Inkscape programmiga ja teeb põhikooli lastele selgeks ka Sonic Pi nimelise muusika programeerimise programmi põhimõtted.
Siin räägib programmi arendaja Sam Aron Ted Talk üritusel, miks ta selle programmi loonud on.
Siin räägib programmi arendaja Sam Aron Ted Talk üritusel, miks ta selle programmi loonud on.
Monday, September 14, 2015
ARVUTISADU: Tallinna koolilapsed õpivad 5000 uue arvuti abil arvutiässaks
Ajaleht Pealinn:
"Arvutiõpetuse tundides saavad lapsed luua ka multifilme, muusikat ja mänge, ning mis peamine – õpivad internetiohutust ehk kriitilist mõtteviisi kogu selle infolaviini vastu, mis internetimaailmas meile vastu lajatab," ütles Pelgulinna gümnaasiumi arvutiõpetaja Birgy Lorenz.
http://www.pealinn.ee/koik-uudised/arvutisadu-tallinna-koolilapsed-opivad-5000-uue-arvuti-abil-n152338
"Arvutiõpetuse tundides saavad lapsed luua ka multifilme, muusikat ja mänge, ning mis peamine – õpivad internetiohutust ehk kriitilist mõtteviisi kogu selle infolaviini vastu, mis internetimaailmas meile vastu lajatab," ütles Pelgulinna gümnaasiumi arvutiõpetaja Birgy Lorenz.
http://www.pealinn.ee/koik-uudised/arvutisadu-tallinna-koolilapsed-opivad-5000-uue-arvuti-abil-n152338
Thursday, September 10, 2015
Digipöörde koolide kohtumine Pelgulinna Gümnaasiumis
10.septembril kohtusid Samsung Digipöörde koolid
Pelgulinna Gümnaasiumis, et tutvuda kooli töökorralduse ja digikasutusega.
Külalised said osa 4. klasside nutitsirkusest ning kuulasid-nägid, kuidas
õpilased digiväljakutsetega (kõikuv internet, erinevad tahvelarvutid, õpetamise
tempo) hakkama said. Algklassiõpetajad näitasid koolidele erinevaid tehnikaid:
Lego WeDo, MakeyMakey, 3D printimine, robootika ja koolijuhtidega arutati
kujundava hindamise põhimõtteid ja muid töökorralduslikke võimalusi suures
koolis läbi õuesõppe ja üldõpetuse põhimõtete. Õhtustes tundides saadi osa Hans
Põldoja ja Mart Laanpere tõsistest teemadest, kuidas e-õppega hakkama saada kui
ka kuidas oma koolis digipöörde tulemusi mõõta. Päeva lõpetas Birgy Lorenz
interneti õhtuse juhtumite aruteluga, milles kerkisid üles nii vajadus uuteks
reegliteks kui ka eetikastandardiks.
Oli tore päev!
Monday, September 7, 2015
BRITI SUURSAATKOND KOOS PARTNERITEGA KÄIVITAS TÄNA RASPBERRY PI MINIARVUTITE PROJEKTI EESTI KOOLIDES
Täna, 7. septembril, sai ametliku avalöögi Raspberry Pi miniarvutite projekt Eestis kui Pelgulinna gümnaasiumis andsid
peaminister Taavi Rõivas ja Briti suursaadik Chris Holtby esimestele koolidele üle Raspberry Pi miniarvutite komplektid.
Lisaks tuli nii peaministril kui suursaadikul ka endal uuesti koolipinki istuda ning õpilaste juhendamisel Raspberry Pi-ga programmeerimisega algust teha.
Briti suursaatkonna algatust, Raspberry Pi projekti Eestis, mille käigus jõuab kooliaasta lõpuks Eesti koolidesse mitusada miniarvutit, finantseerivad Transferwise ning Raspberry Pi Sihtasutus.
Projekt kuulutati välja aasta alguses Briti välisminister Philip Hammondi visiidil, mil minister avas esimese Raspberry Pi klassiruumi Gustav Adolfi Gümnaasiumis.
Briti suursaadik Chris Holtby sõnas avatseremoonia järgselt: “Täna oli üks äärmiselt põnev ja oluline päev, oluline päev tehnoloogiale Eesti koolides.
Me oleme nüüdseks toonud Raspberry Pi 21 klassiruumi või huvikeskusesse üle Eesti ja toome veelgi enamatesse muutes nad Raspberry Pi keskusteks.
Paljud noored, ja ka mitte enam nii noored, tahavad õppida programmeerimist, kuid vahel pole vahendid ja ka oskused selleks kättesaadavad.
Selle projekti üheks eesmärgiks ongi aidata kaasa just nende lünkade täitmisel.“
„Tänane edukas projekti avalöök oli võimalik ainult tänu meie heade partnerite raskele tööle ja pühendumusele, partneritele nagu Raspberry Pi Sihtasutus, Transferwise ja Vaata Maailma.
Lisaks loomulikult ka tänu informaatika ja teiste valdkondade õpetajate pühendumusele ja tahtele. Ma olen neile kõigile siiralt tänulik ja väga uhke, et saame koostööd teha.
Mul oli ka suur au, et peaminister Taavi Rõivas sai täna meiega ühineda ja seadmed koolidele pidulikult üle anda. Et projektil oleks maksimaalne mõju ja jätkusuutlikkus, on väga oluline, et meil on valitsuse toetus , “ lisas suursaadik Holtby.
Alvar Lumberg, TransferWise’i arendusjuht selgitas, miks Transferwise end just selle projektiga sidus: „TransferWise’i eesmärk on muuta maailma paremaks paigaks. Üks võimalus selleks on julgustada lapsi ja noori avatult mõtlema - arvuti pole vaid müstiline kast, mis näitab pilti, vaid avatud süsteem, mida saab panna tegema, mida vaid tahad. Noortel on aukartust tehnoloogia vastu märksa vähem kui täiskasvanutel ja meie tahame neid veelgi julgustada.“
Täna anti Vaata Maailma Sihtasutuse poolt valitud 18-le koolile üle Eesti nende esimesed Raspberry Pi miniarvutid, uuel aastal jõuavad miniarvutid ka teiste huvitud koolideni, kes Vaata Maailma kaudu kandideerivad. Lisaks on seadmed juba jõudnud ka Gustav Adolfi Gümnaasiumisse, Kohtla-Järve Virumaa Kolledžisse ja Pelgulinna Gümnaasiumisse.
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.907422402627147.1073741899.163795700323158&type=3
Pildid, Petri Asperk
Subscribe to:
Posts (Atom)